جهان
پنج شنبه, 30 حمل 1397

 

 

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحد امریکا امروز، شنبه ۲۵ حمل، فرمان حمله‌ی نظامی به سوریه را صادر کرده است. روسیه از همپیمانان اسد نیز گفته است که 71 موشک که به سوریه شلیک شده را خنثا کرده است.

مطالعه بیشتر...

در پی هشدار امریکا بخاطر شلیک موشک های هوشمند بر استفاده‌کننده گان مواد کیمیاوی در شهر دوما سوریه، روسیه به واشنگتنن هشدار داده و افزوده است که شاید امریکا با حمله موشکی می خواهد شواهد کاربرد مواد کیمیاوی را نابود کند.

مطالعه بیشتر...

یک زن ایرانی تبار پس از آنکه یوتیوب به او به خاطر ویدیوهایش پول نمی‌داد، دست به تیراندازی زد و سه تن را زخمی کرد.

مطالعه بیشتر...

امریکا تحریک آزادی کشمیر و حزب ملی مسلم لیگ پاکستان که حافظ سعید بنیان گذار آن است، را شامل فهرست نهادهای هراس افگنی کرد.

مطالعه بیشتر...

اتحادیه افریقا ادعا کرده است که نیروهای این اتحادیه در دفاع از حمله جنگجویان مسلح بر یک پایگاه این اتحادیه در سومالیا، آنان ۳۰ تن از مخالفان شان را کشته اند.

مطالعه بیشتر...

روسیه اعلام کرده است که قونسلگری امریکا را در سن پترزبورگ بسته خواهد کرد.

مطالعه بیشتر...

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده است که اسلام‌آباد و واشنگتن توافق کردند که بر ضد تمام گروه‎های هراس‌افگن که پاکستان و در همسایگی آن افغانستان را هدف قرار می‎دهد، اقدام کنند.

مطالعه بیشتر...

رهبر کوریای شمالی در دیدار با رییس جمهوری چین گفته است که پیونگ یانگ هیچ تمایلی به هسته‌یی شدن ندارد و موضع این کشور از نخست، غیرهسته‌یی شدن شبه جزیره‌ی کوریا بوده است.

مطالعه بیشتر...

در نتیجه آتش سوزی شب گذشته در یک مرکز خرید در شهر کمروف در غرب روسیه، بیش از ۵۰ تن کشته شدند و هفتاد تن دیگر ناپدید اند.

مطالعه بیشتر...

ایالات متحده امریکا هفت کمپنی پاکستانی را به اتهام دست داشتن در تبادل اطلاعات و مواد هسته‌یی تحریم کرد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018