جهان
چهارشنبه, 24 میزان 1398

 

 

ارتش آزاد سوریه وابسته به ترکیه، محور مواصلاتی شرق به غرب کردستان و مسیر منتهی به شهر کوبانی را تصرف کرده‌است. رییس‌جمهوری ترکیه اعلام کرده است که ارتش ترکیه، پس از شهر راس‌العین شهرهای تل ابیض و سلوک را زیر اداره‌ی خود در آورده است.

مطالعه بیشتر...

امریکا از ترکیه می‌خواهد که بی‌درنگ عملیات نظامی علیه کُردها در شمال سوریه را متوقف کند.

مطالعه بیشتر...

دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا اعلام کرده است که می‌خواهد به جنگ‌های امریکا که سال‌ها و حتا دهه‌ها ادامه یافته است پایان دهد و سربازان این کشور را به خانه بر گرداند.

مطالعه بیشتر...

ولیعهد عربستان سعودی از رهبران پاکستان و عراق خواسته است تا برای کاهش تنش‌ها با ایران، این کشور را کمک کنند.

مطالعه بیشتر...

در حالی که قانون‌گذاران دموکرات امریکا تلاش برای تحقیقات در مورد استیضاح دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا را شدت بخشیده اند، ترمپ دموکرات‌ها را به بی ثبات سازی ایالات متحد و انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ متهم کرده است.

مطالعه بیشتر...

وزیر خارجه‌ی ایران می گوید که کشورش هم‌اکنون درگیری یک جنگ تمام عیار سایبری با امریکاست.

مطالعه بیشتر...

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در سخن‌رانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته است، ایران تنها با برداشتن تحریم‌ها با امریکا مذاکره خواهد کرد. آقای روحانی تاکید کرده که ایران دخالت تحریک‌آمیز بیگانگان را تحمل نمی‌کند و به هرگونه تعرض به امنیت و تمامیت سرزمین خود، قاطعانه پاسخ خواهد داد.

مطالعه بیشتر...

رییس جمهور امریکا در یک تجمع بزرگ در ایالت تگزاس، برای نرندرا مودی نخست وزیر هند تعارف‌های گرمی را به راه انداخت.

مطالعه بیشتر...

پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی وزارت دفاع امریکا اعلام کرده است که رییس جمهور امریکا با اعزام نیروهای نظامی این کشور به خلیج فارس برای دفاع هوایی و موشکی در عربستان موافقت کرده است. همزمان وزارت مالیه امریکا هم به دنبال افزایش فشارهای سیاسی به ایران، بانک مرکزی، صندوق توسعه‌ی ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس را تحریم کرده است.

مطالعه بیشتر...

در اوج تنش‌ها میان امریکا و ایران، شبکه‌ی تلویزیونی سی بی اس امریکا به نقل از منابع در این کشور خبر داده که این حمله با تایید رهبر ایران صورت گرفته است، این شبکه گفته است که سندهای از پرتاب موشک از داخل خاک ایران به دست آمده است. امارات نیز اعلام کرده است که بعد از حمله‌ها به تاسیسات نفتی عربستان، این کشور به ایتلاف تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس می‌پیوندد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019