جهان
پنج شنبه, 02 حوت 1397

 

 

مسوولان بنگله‌دیش خبر داده اند که در نتیجه آتش سوزی در پایتخت این کشور، کم از کم ۷۰ تن جان باخته اند و ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

مطالعه بیشتر...

وزارت خارجه امریکا در واکنش تازه‌ی خود در پیوند به حمله پالواما در کشمیر هند، اعلام کرده است که با هند همکاری می‌کند تا گروه‌های که امنیت این کشور را با خطر روبه رو کرده اند، مبارزه کند و از پاکستان خواسته است تا با رعایت قطعنامه های سازمان ملل اجازه ندهد هراس افگنان درآن کشور لانه امن داشته باشند و امنیت کشوری دیگری را تهدید کنند.

مطالعه بیشتر...

در پی حمله موتربمب در کشمیر از سوی شورشیان مسلح در پاکستان، هند از پاکستان انتقاد کرد و سپس ایالات متحد امریکا و هند تعهد سپرده اند که مانع پناه دادن پاکستان به گروه عامل حمله کشمیر خواهند شد.

مطالعه بیشتر...

دونالد ترامپ در بدل هر عکس با هوادارانش، پانزده هزار دالر می‌گیرد. دونالد ترامپ که برای جلب پشتیبانی از طرحش برای ساخت دیوار ۵.۷ میلیارد دالری در مرز مکزیکو با امریکا به ایالت تگزاس رفته، قرار است برای گردآوری هزینه‌ی کارزارهای انتخاباتی‌اش نیز برنامه‌یی راه‌اندازی کند.

مطالعه بیشتر...

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا با رهبران کانگرس روی پایان دادن موقت به تعطیلات بخش‌های از دولت فدرال توافق کرده و اما هشدار داده است که اگر گفتگوهای آنان با کنگره نتیجه ندهد، دولت دوباره تعطیل خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

پاکستان در پنج سال گذشته صدها هزار کیلو موی انسان به کشورهای چین، امریکا، جاپان و کوریای جنوبی صادر کرده‌است. وزارت اقتصاد این کشور برای نخستین بار در اعلامیه‌یی گفته که در طول این پنج سال به ارزش یک میلیون و شش صد هزار دالر موی انسان صادر شده‌است.

مطالعه بیشتر...

رسانه های غربی نگاشته اند که یک وزیر پیشین در حکومت اسراییل از سوی دادگاه، به جرم جاسوسی برای ایران، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

مطالعه بیشتر...

بربنیاد گزارش ها پاکستان در نظر دارد تا سال ۲۰۲۵ تجهیزات نظامی اش در مرز با هند را به کمک روسیه ، اکراین و چین که شامل ششصد تانک می شود، بلند ببرد .

مطالعه بیشتر...

وزیران خارجه روسیه و ترکیه در مسکو توافق کردند که درهماهنگی کامل با همدیگر، برضد بقایای گروه داعش و ریشه کن کردن تهدیدهای هراس افگنان در سوریه بجنگند. همزمان ایران خروج سربازان امریکا از سوریه را به مثابه شکست سیاست ها و استراتیژی های امریکا در منطقه تلقی می کند.

مطالعه بیشتر...

در نگاهی کلی به سال ۲۰۱۸ میلادی که مهم‌ترین رویدادها را شاهد بود، می‌توان آن را سال خسته‌شدن جهان از جنگ‌ های مرگبار، نامید. در این سال، کشورهای جهان و سازمان ملل، بارها از افزایش خشونت‌ها در جهان ابراز نگرانی کردند. از عربستان خواستند که به جنگ یمن پایان دهد، تلاش کردند بین دو کوریا نیز آشتی برقرار کنند و در کنار مسایل صلح و جنگ، جهان توانست به توافق‌های مهم از جمله تغییرات اقلیمی دست یابند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018