جهان
دوشنبه, 26 قوس 1397

 

 

دادستان کل کشور می گوید که وظایف رییس و چهار عضو فدراسیون فوتبال را در پیوند به ادعای آزار واذیت بانوان فوتبالیست در فدراسیون فوتبال کشور، به حالت تعلیق در آورده است.

مطالعه بیشتر...

پارلمان جاپان قانونی را تصویب کرده که به موجب آن نزدیک به چهارصد تا پنجصد هزار خارجی جواز ورود به بازار کار در این کشور را دریافت می‌کنند.

مطالعه بیشتر...

در یک حمله‌ی انتحاری در شهر چابهار ولایت سیستان و بلوچستان ایران سه تن کشته و بیست و هفت فرد دیگر زخمی شدند.

مطالعه بیشتر...

رییس‌جمهوری امریکا می‌گوید با آن که هنوز دست داشتن دولت عربستان سعودی در قتل خاشقجی مشخص نیست، اما در هر شرایطی واشنگتن روابط خود با ریاض را حفظ خواهد کرد. دونالد ترامپ می‌گوید اگرعلیه ریاض اقدام کند، عربستان سعودی در نخستین واکنش خرید جنگ افزار از امریکا به ارزش ده‌ها میلیارد دالر را متوقف می‌کند و به روسیه و چین رجوع خواهد کرد.

مطالعه بیشتر...

رسانه های غربی نگاشته اند که سازمان پولیس جهانی انترپول کیم جونگ یونگ را در حالی برای ریاست این سازمان انتخاب کرد که یک مقام ارشد وزارت داخله روسیه نیز برای این کرسی در نظر گرفته شده بود.

مطالعه بیشتر...

در پی انتقادها و تنش‌های تویتری میان رهبران امریکا و پاکستان، اسلام‌آباد بخاطر توضیحات در مورد اظهارات دونالد ترامپ، سفیر امریکا در این کشور را امروز سه‌شنبه احضار کرد.

مطالعه بیشتر...

جنبش تحفظ پشتون‌ها و اعضای خانواده طاهر خان داور افسر پولیس کشته شده پاکستان، گفته اند که تحقیقات حکومت پاکستان در باره مفقود و کشته شدن طاهرخان قابل قبول نیست.

مطالعه بیشتر...

کاخ سفید برای جلب نظر حکومت ترکیه و آرام‌کردن این کشور در پرونده‌ی قتل روزنامه‌نگار منتقد پادشاهی عربستان، اخراج فتح‌الله گولن را بررسی می‌کند. بر بنیاد گزارش شبکه‌ی خبری ان‌. بی. سی، هدف این تصمیم کم‌کردن فشار ترکیه بر عربستان سعودی در پیوند به ماجرای قتل جمال خاشقجی است.

مطالعه بیشتر...

دبیر کل ناتو در کنار نگرانی از موشک های قاره پیمای روسیه، می‌گوید که امریکا در حال افزایش حضور نظامی خود در اروپا است و در سال روان، هزاران سرباز و جنگ‌افزار پیشرفته‌ی سبک و سنگین به این قاره فرستاده است.

مطالعه بیشتر...

شمار جان‌باختگان آتش‌سوزی در ایالت کالیفرنیای امریکا به ۳۸ تن افزایش یافت. همچنان حدود ۷هزار خانه و نهاد دولتی نابود شده و ۳۰۰هزار ساکن کالیفورنیا بی جا شده اند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018