جهان
یکشنبه, 27 اسد 1398

 

 

نخست‌وزیر هند: لغو امتیازهای ویژه‌ی کشمیر سبب بازگشت شکوه و عظمت گذشته در این منطقه خواهد شد.  اما شاه محمود قریشی  وزیر خارجه پاکستان، نرندرا مودی نخست وزیر هند را مانع اصلی گفت‌وگوها بر سر کشمیر می خواند.

مطالعه بیشتر...

افزون بر درخواست ملاقات رهبران امریکا و چین در پیوند به اعتراضات هانک کانگ، جان بولتون مشاور امنیت ملی امریکا می گوید که چین آهسته گام بردارد چون امریکایی‌ها هنوز حادثه‌ی میدان تیان‌آنمن را فراموش نکرده‌اند.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های روسی می‌گویند  که  در  نتیجه  فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در بیرون از فرودگاه مسکو، کم از کم ۲۳ تن زخمی شده اند.

مطالعه بیشتر...

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو می‌گوید، همه عضوهای ناتو در مورد پیش‌گیری از دستیابی ایران به جنگ افزارهای هسته‌یی توافق نظر دارند و نمی‌گذارند که این کشور به چنین جنگ‌افزارهایی دست یابد.

مطالعه بیشتر...

مقام‍های آمریکایی گفته اند، دست‌کم ۳۰ تن در پی دو تیراندازی در ایالت‌های تگزاس و اوهایو کشته شدند و بیش از ۵۰ تن دیگر زخمی شده‌اند

مطالعه بیشتر...

منابع دیپلماتیک در واشنگتن می‌گویند که قرار است  یک هیات آمریکای دوشنبه ۱۴اسد، با مقام‌های پاکستانی در اسلام‌آباد دیدار کنند. به گفته این منابع دیپلماتیک روند صلح افغانستان در حال نهایی شدن است و در صورت موفقیت، به یک سفر مقام‌های ریاست‌ جمهوری امریکا در منطقه، منجر خواهند شد.

مطالعه بیشتر...

ارتش پاکستان خبر داده است که در پی برخورد هواپیمای نظامی این کشور در ساحه راولپندی، کم از کم ۱۷ تن بشمول غمیرنظامیان، جان باخته اند. در همین حال، مردم در این محل، گفته اند که صدای یک انفجار شدید نیز پس از سقوط این هواپیما شنیده شده است.

مطالعه بیشتر...

پس از کنار رفتن ترزا می از مقام رهبری بریتانیا، بوریس جانسون با رای عضوهای حزب محافظه‌کار بریتانیا، برای رهبری این حزب و نخست‌وزیری این کشور، انتخاب شد.

مطالعه بیشتر...

بیش از ۲۰کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با امضای نامه مشترکی، رفتار چین با اقلیت اویغور این کشور در منطقه سین‌کیانگ را محکوم کرده اند.

مطالعه بیشتر...

در پی واژگون شدن یک بس در یکی از جاده‌های مزدحم در شهر اگرای هند، ۲۹ تن کشته شدند و ۱۸ مسافر دیگر زخمی شدند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018