جهان
دوشنبه, 27 جوزا 1398

 

 

ترامپ: با این توافق، تعرفه بر کالاهای مکسیکویی برای مدت نامعلوم به‌تاخیر افتاده است.

مطالعه بیشتر...

براثرحمله یک مهاجم مسلح بر ساختمان شهرداری در ویرجینیا نزدیک به ۱۲ نفر کشته شده‌، نه تن دیگر هم زخم برداشته اند. که در میان زخمی‌ها یک افسر پولیس نیز شامل است.‌

مطالعه بیشتر...

اجندای اصلی چهاردهمین اجلاس سازمان همکاری های اسلامی در عربستان سعودی، بحران افغانستان و برخی کشورهای‌اسلامی دیگر و نیز چگونگی مبارزه با هراس افگنی و افراطیت است.

مطالعه بیشتر...

نتایج اولیه‌ی شمارش رای‌های انتخابات پارلمانی هند نشان می‌دهد که حزب «بهاراتیا جاناتا»، به رهبری نارندرا مودی، برای دومین بار پیاپی پیروز شده است.

مطالعه بیشتر...

وزارت دفاع امریکا طرح حمله‌ی نظامی بر ایران را به رییس‌جمهوری این کشور و مشاورانش ارایه کرده است. روزنامه‌ی نیویارک‌تایمز گزارش داده که بر بنیاد این طرح، در صورت حمله‌ی ایران به نیروهای امریکایی یا نزدیک‌شدن تهران به ساخت بمب اتمی، واشنگتن ۱۲۰هزار سرباز به خاورمیانه خواهد فرستاد.

مطالعه بیشتر...

شمار تلفات حملات زنجیره‌ای در پایتخت سریلانکا به ۳۶۰ کشته و ۵۰۰ زخمی رسیده است. همزمان پولیس چندین موتر و موترسایکل پراز مواد انفجاری را امروز در کلمبو پایتخت شناسایی و خنثا کرده و هم یکصد تن را در پیوند به حمله های زنجیره‌یی روز یکشنبه که گروه داعش مسوولیت گرفته، بازداشت کرده است.

مطالعه بیشتر...

در پی وقوع هشت انفجار هم‌زمان در پایتخت و شهرهای دیگر سریلانکا، دست‌کم ۲۰۷ تن به شمول ۳۵ شهروند خارجی کشته و بیش از ۴۵۰ تن دیگر زخمی شدند. در این حمله‌ها، مراسم مذهبی عید پاک مسیحیان در سه کلیسا در پایتخت و شمال سریلانکا هدف قرار گرفتند. دو هوتل در کلمبو پایتخت این کشور نیز هدف این حمله‌ها بوده است. دو انفجار دیگر نیز در نزدیکی باغ وحش ملی در پایتخت و منطقه اورگاداوتا در شمال این کشور رخ‌داد.

مطالعه بیشتر...

پس از آتش سوزی زیانبار در یک کلیسای بزرگ فرانسه، رییس‌جمهوری این کشور گفته است که در مدت کوتاهی کلیسای نوتردام را دوباره خواهد ساخت.

مطالعه بیشتر...

عمرالبشیر، رییس جمهور سودان توسط نیروهای نظامی این کشور از قدرت کنار زده شده است و وزیر دفاع این کشور اعلام کرده است که ، شورای نظامی سودان تا دو سال قدرت را در دست خواهد گرفت و پس از آن انتخابات برگزار خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

جولیان آسانژ بنیان گذار ویکی لیکس پس از آن که بناهندگی سیاسی اش از سوی کشور ایکوادور لغو شد، در سفارت اکوادور در لندن از سوی پولیس بریتانیا بازداشت شد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018