جهان
جمعه, 26 اسد 1397

 

 

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا لایحه‌ی بودجه‌ی دفاعی این کشور برای سال ۲۰۱۹ را امضا کرد و از میان ۷۱۷ میلیارد دالر، بیشتر از نیم درصد آنرا یعنی ۵.۲ میلیارد آن را برای حمایت نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص داده است.

مطالعه بیشتر...

اداره دونالد ترامپ چندی پیش چهارشنبه‌ی همین هفته را آخرین مهلت برای ترکیه تعیین کرد تا "اندریو برانسون"، کشیش امریکایی را از بند رها کند. همزمان رییس جمهور ایران در دیدار با همتای روسش در قزاقستان، روسیه ایران و ترکیه را متحدان و دوستان نزدیک یکدیگر خوانده است.

مطالعه بیشتر...

اتحادیه اروپا در اعلامیه‌یی از بازگشت تحریم‌های امریکا در برابر ایران ابراز تاسف کرده و گفته است که این اتحادیه و دیگر امضاکنندگان توافق هسته‌یی با ایران، تلاش می‌کنند کانال‌های سرمایه‌گذاری در ایران را باز نگه دارند.

مطالعه بیشتر...

عربستان سعودی، سفیر کانادا در ریاض را اخراج و تمام روابط بازرگانی و سرمایه‌گذاری خود با این کشور را تعلیق کرده و برای خروج سفیر امریکا ۲۴ ساعت وقت داده است.

مطالعه بیشتر...

وزیرخارجه امریکا به صندوق بین‌المللی پول هشدار داده است که میلیاردها دالر پول را که بخش از آن از سوی پاکستان در اختیار چین قرار می‌گیرد به اسلام آباد ندهد.

مطالعه بیشتر...

دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا به دلیل آتش سوزی‌های مدهش درایالت کالفرونیای امریکا، حالت اضطراری اعلام کرده است.

مطالعه بیشتر...

رأی‌ دهی در انتخابات پارلمانی پاکستان صبح امروز چهارشنبه آغاز شد و تا ساعت هشت شام به وقت محلی، ادامه می یابد.

مطالعه بیشتر...

خبرگزاری رویترز درگزارش نگاشته است که دولت دونالد ترامپ کارزار تبلیغاتی برضد حکومت ایران را به راه انداخته و هدف آن ایجاد ناآرامی و اعمال فشار بر تهران برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای و برخی فعالیت‌های منطقه‎ای این کشور است.

مطالعه بیشتر...

مقام های پاکستانی خبرداده اند که ۱۲۸ تن در جنوب این کشور در کارزارهای انتخاباتی جان باخته اند و بیش از ۱۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

مطالعه بیشتر...

بر بنیاد گزارش‌ها، قرار است نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان و دخترش مریم شریف که در غیاب محکوم به حبس شده‌اند، به پاکستان برگردند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018