جهان
شنبه, 28 میزان 1397

 

 

شماری از سناتوران امریکایی خواهان وضع تحریم برعربستان سعودی هستند اما عربستان این اتهام که جمال خاشقجی یکی خبرنگار منتقد در استانبول در کنسولگری عربستان کشته شده، را رد می‌کند و ریاض به اقدام همانند هشدار داده است.

مطالعه بیشتر...

برندگان جایزه‌ی صلح نوبل ۲۰۱۸، نادیا مراد و دنیس موکویگی اند. نادیا مراد، از اقلیت ایزدی‌های عراقی و یکی از قربانیان حمله‌های گروه داعش است و دنیس موکویگی، پزشک کانگویی سال‌هاست که به‌عنوان پزشک به درمان قربانیان تجاوز جنسی پرداخته است.

مطالعه بیشتر...

هند توافق‌نامه‌ی خرید سیستم موشکی اس چهارصد را با روسیه امضا کرد. این توافق امروز (جمعه) در دهلی نو میان ولادیمیرپوتین رییس‌جمهوری روسیه و نرندرا مودی، نخست وزیرهند امضا شده است.

مطالعه بیشتر...

کیم‌جونگ اون، رهبر کوریای شمالی دو سگ سفید را به‌عنوان هدیه‌ی ویژه و نشانه‌ی صلح و دوستی برای مون جایه‌این، رییس‌‌جمهوری کوریای جنوبی فرستاده‌است.

مطالعه بیشتر...

وزیران خارجه‌ی هند و پاکستان در نشست عمومی سازمان ملل متحد، یک‌دیگر را به پشتیبانی از هراس‌افگنان و ناامن‌کردن منطقه متهم کردند.

مطالعه بیشتر...

دادگاهی در فرانسه مردی را به جرم توهین جنسی به یک زن ۳۰۰ یورو جریمه کرده‌است. به گفته‌ی دادگاه، این مرد ۳۰ ساله، درباره‌ی بدن یک سرنشین زن بس مسافربری عبارت توهین‌آمیز استفاده کرده‌بود.

مطالعه بیشتر...

وزیر خارجه‌ی پاکستان برای گفت‌وگو در پیوند به از سرگیری کمک‌های امریکا به کشورش، به واشنگتن رفته است. شاه‌محمود قریشی در این سفر سه روزه، قرار است با مایک پمپیو همتای امریکایی خود و همچنین مقام‌ها در وزارت دفاع و سنای امریکا دیدار کند.

مطالعه بیشتر...

رسانه‌های داخلی ایران گزارش داده‌اند که شمار جان‌باختگان حمله به رژه‌ی نظامی در شهر اهواز ایران، به ۲۴ کشته و بیش از ۶۰ زخمی رسیده است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، احتمال افزایش قربانیان نیز وجود دارد.

مطالعه بیشتر...

ایالات متحد، سازمان توسعه‌ی تجهیزات چین و یک مقام حکومتی این کشور را تحریم کرده است. چین ده فروند جنگنده‌ی سوخو-۳۵ و موشک‌های اس-۴۰۰ از روسیه خریداری کرده است. دولت امریکا اعلام کرده که چین با این خرید، تحریم‌های اعمال‌شده در برابر مسکو را نقض کرده است و بر سازمان توسعه‌ی تجهیزات چین و رییس این سازمان، تحریم‌های جدیدی وضع کرده است. چین و روسیه این اقدام امریکا را محکوم کرده و در مورد آثار آن در روابط بین‌الملل هشدار داده‌اند.

مطالعه بیشتر...

وزارت امور خارجه امریکا با نشر گزارش سالانه‌اش در مورد هراس‌افگنی در جهان، می‌گوید با وجود فشارهای ایالات متحده، پاکستان به فراهم کردن پناه‌گاه برای طالبان و شبکه‌ی حقانی ادامه داده است و همزمان، ایران، در بخش حمایت از هراس‌افگنان همچنان در جهان پیشتاز است

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018