جهان

 

 

وزیر خارجه‌ی اسراییل در گفتگو با یک نشریه‌ی ایتالیایی گفته است که کشورش در صورت لزوم، برای پیش‌گیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌یی، پایگاه‌های هسته‌یی این کشور را بمباران خواهد کرد.

مطالعه بیشتر...

در پی یک آتش‌سوزی گسترده در پایتخت هند بیش از ۳۰ تن جان باختند و ۶۰ تن دیگر زخم برداشتند.

مطالعه بیشتر...

وزیرخارجه امریکا که برای اشتراک در مراسم سی همین سالروز فروپاشی دیوار برلین به آلمان رفته، نسبت به خطر چین و روسیه هشدار میدهد و از ناتو میخواهد بیدار شود و با تهدیدهای جاری مقابله کند.

مطالعه بیشتر...

مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا می‌گوید که کشته‌شدن رهبر داعش به معنای مرگ این گروه نیست و افراد داعش را در هر جایی که سر بلند کنند نابود خواهیم کرد. وزیر دفاع امریکا هشدار می‌دهد که اگر گروه داعش رهبر جدیدی بگمارد او را نیز خواهد کشت.

مطالعه بیشتر...

ارتش آزاد سوریه وابسته به ترکیه، محور مواصلاتی شرق به غرب کردستان و مسیر منتهی به شهر کوبانی را تصرف کرده‌است. رییس‌جمهوری ترکیه اعلام کرده است که ارتش ترکیه، پس از شهر راس‌العین شهرهای تل ابیض و سلوک را زیر اداره‌ی خود در آورده است.

مطالعه بیشتر...

امریکا از ترکیه می‌خواهد که بی‌درنگ عملیات نظامی علیه کُردها در شمال سوریه را متوقف کند.

مطالعه بیشتر...

دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا اعلام کرده است که می‌خواهد به جنگ‌های امریکا که سال‌ها و حتا دهه‌ها ادامه یافته است پایان دهد و سربازان این کشور را به خانه بر گرداند.

مطالعه بیشتر...

ولیعهد عربستان سعودی از رهبران پاکستان و عراق خواسته است تا برای کاهش تنش‌ها با ایران، این کشور را کمک کنند.

مطالعه بیشتر...

در حالی که قانون‌گذاران دموکرات امریکا تلاش برای تحقیقات در مورد استیضاح دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا را شدت بخشیده اند، ترمپ دموکرات‌ها را به بی ثبات سازی ایالات متحد و انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ متهم کرده است.

مطالعه بیشتر...

وزیر خارجه‌ی ایران می گوید که کشورش هم‌اکنون درگیری یک جنگ تمام عیار سایبری با امریکاست.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019