تکنالوژی
دوشنبه, 22 میزان 1398

 

 

شرکت اپل به تاریخ ۱۰ سپتامبر سال جاری مشخصات سه مدل گوشی‌های تازه عرضه شده اش را معرفی کرد که در این نبشته ما مشخصات آنرا به معرفی می گیریم.

مطالعه بیشتر...

دفتر رسانه های وزارت مخابرات در خبرنامه که امروز چهارشنبه پخش شده است، نگاشته است که چهار شبکه‌ی مخابراتی خصوصی در بلخ فعالیت های شان را از سر گرفتند.

مطالعه بیشتر...

محمدفهیم هاشمی، سرپرست تازه‌ی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در نخستین روز کارش تاکید می‌کند که در دوره‌ی مسوولیتش در راستای امنیت سایبری و حکومت‌داری الکترونیکی تمرکز خواهد کرد تا از فناوری در راستای کاهش فساد و بهبود اقتصاد شهروندان کشور استفاده شود.

مطالعه بیشتر...

به دنبال اعتراض‌ کاربران شبکه‌های اجتماعی در فیس‌بوک، وزارت مخابرات و فناوری معلوماتی تهدید می‌کند که اگر شرکت فیسبوک قانون‌های مورد نظر حکومت افغانستان را نپذیرد، شبکه‌ی فیس‌بوک را مسدود خواهد کرد. از سویی، سرپرست وزارت مخابرات و فناوری معلوماتی به اداره‌ی اترا هم یک ماه فرصت می‌دهد که اگر نتواند به شکایت‌های مردم رسیدگی کند، ریاست‌جمهوری این اداره را با وزارت مخابرات و فناوری معلوماتی ادغام خواهد کرد.

مطالعه بیشتر...

رسانه‌های ترکی نگاشته اند که تا یک ماه دیگر فرودگاه اتاترک متوقف و تمام پرواز های داخلی و خارجی از فرودگاه بزرگ تازه اعمار شده استانبول انجام می شوند.

مطالعه بیشتر...

وزیرمخابرات و تکنالوژی معلوماتی تعهد کرده است که تا نوروز، مشکل انترنت باشنده‌های کشور برطرف خواهد شد و در حال حاضر بهای انترنت در نهادهای دولتی ۴۴درصد کاهش یافته است. این درحالی است که شماری از بانوان تجارت‌پیشه می‌گویند که پایین‌بودن سرعت انترنت در کشور سبب شده تا تجارت "اَن لاین" بانوان را به کندی روبرو کند.

مطالعه بیشتر...

ارگ ریاست جمهوری نگاشته است که قرار داد پروژه سیستم ریال‌ تایم‌ منجمنت که شفافیت مالیات مخابراتی ۱۰٪ را به دولت گزارش می دهد، امروز پنجشنبه میان وزارت مخابرات و یک شرکت خصوصی امضا شد.

مطالعه بیشتر...

اداره تنظیم خدمات مخابراتی یا "اترا" اعلام کرد که از این پس، شرکت‌های مخابراتی نمی‌تواند، خدمات انترنتی و دیگر خدمات را به گونه خودکار برای مشتریان فعال کند.

مطالعه بیشتر...

شرکت هوافضای «اسپیس اکس»، برای سفر به مریخ، به مشتریانش قیمت تعیین کرده‌است. ایلان ماکس، بنیان‌گذار این شرکت گفته است که هزینه‌ی سفر به مریخ برای مشتریان این شرکت، کمتر از ۵۰۰ هزار دالر خواهد بود.

مطالعه بیشتر...

دادستان کل واشنگتن، پایتخت امریکا می‌گوید فیس‌بوک اطلاعات شخصی میلیون‌ها کاربر را به شرکت کمبریج آنالتیکا فروخته است.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019