تکنالوژی
شنبه, 26 عقرب 1397

 

 

در ایالت میشیگان امریکا، مردی از سال‌ها پیش از یک سنگ برای باز نگهداشتن دروازه‌ی ساختمان محل سکونت خود استفاده می‌کرد، سرانجام متوجه شد که این سنگ یک شهاب‌سنگ با ارزش است.

مطالعه بیشتر...

یافته‌های تازه‌ی علمی نشان می‌دهد که آلودگی هوا به هوش شناختی افراد آسیب می‌رساند. هوش شناختی به هوش طبیعي افراد یا حیوانات اشاره دارد که به عملکرد بیالوژیکی لازم برای انجام یک فعالیت هوشمندانه کمک می‌کند.

مطالعه بیشتر...

بر اساس پژوهش‌های جدید، زندگی روی زمین حدود چهار میلیارد سال پیش از همان روزهای اولیه‌ی شکل‌گیری زمین یعنی صد میلیون سال پیش‌تر از آن‌چه قبلن تصور می‌شد،آغاز شده است.

مطالعه بیشتر...

ناسا در یک گام تازه امروز یکشنبه کاوشگر را بنام پارکر ، به فضا پرتاب کرد که قصد دارد در نزدیک ترین فاصله به خورشید برسد.

مطالعه بیشتر...

شرکت مخابراتی روشن در جشن ۱۵ ساله گی اش به مردم و دولت افغانستان تعهد کرد که در بخش خدمات مخابرات و سایر بخش های اجتماعی فعالیت هایش را ادامه و افزایش می دهد.

مطالعه بیشتر...

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و رییس اجرایی شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک سومین مرد ثروتمند دنیا شناخته شد. او در حال حاضر ۸۱.۶ میلیارد دالر دارد.

مطالعه بیشتر...

شبکه‌ی اجتماعی انستاگرام در یک اقدام تازه‌ تلویزیون انستاگرام ( instagram tv) را راه اندازی کرده است که کاربرانش بتوانتد ویدویوهای طولانی را ببینند.

مطالعه بیشتر...

امریکا سریع‌ترین کمپیوتر جهان موسوم به "سامیت" را به تازگی ساخته است.

مطالعه بیشتر...

چین به تازگی ماهواره‌ای را پرتاب کرده که هدف آن کاوش در بخشی از ماه است که انسان‌های روی زمین را نمی‌بینند.

مطالعه بیشتر...

شرکت برشنا در یک اقدام تازه و بی‎‌پیشینه پس از این در نظر دارد که صرفه‌ی برق را در سراسر افغانستان به تیلیفون‌‎های مشتریانش ارسال کند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018