صحت
سه شنبه, 03 میزان 1397

 

 

رفاه و دست‌آوردهای فناوری‌های نوین پزشکی در سطح جهان، میانگین عمر انسان‌ها را به گونه‌ی چشم‌گیری افزایش داده است. در این میان جاپان پیشتاز است. بر اساس آمارها هم‌اکنون حدود ۷۰ هزار جاپانی سن‌شان از مرز صد سالگی گذشته‌ است.

مطالعه بیشتر...

محققان دانشگاه کالج لندن دریافته‌اند که انتقال خون جوان به افراد پیر می‌تواند بیماری‌های مرتبط با سالخوردگی را درمان کند.

مطالعه بیشتر...

یک بانوی ۲۴ ساله در مزارشریف می گوید که در پی خشونت از سوی خانواده شوهرش، آنان این بانو را مجبور کرده اند تا خودش را آتش بزند.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه‌ی افغانستان با بزرگداشت از روز جهانی اهدای خون گفته است که ترویج فرهنگ اهدای خون، زندگی بسیاری از زخمی‌شدگان رویدادهای طبیعی و غیرطبیعی را نجات می‌دهد.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه‌ی افغانستان در روز جهانی عاری از تنباکو اعلام کرد که بیش از ۳۵ درصد شهروندان کشور سیگرت می‌کشند.

مطالعه بیشتر...

ماه روزه داری و عبادت مستلزم رژیم غذایی صحی و مناسب است، در غیر آن؛ روزه گرفتن در روزهای دراز و گرم، به بدن شما ضرر رسانیده می‌تواند.

مطالعه بیشتر...

بر بنیاد گزارش تازه‌ی سازمان جهانی صحت، سالانه سه میلیون انسان به دلیل استعمال دخانیات در سراسر جهان، پیش از وقت می‌میرند و دلیل مرگ بیشتر آنان، بیماری های قلب است.

مطالعه بیشتر...

همه از منفعت‌های معنوی روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان باخبر هستیم، اما آیا می‌دانید که روزه داری سبب سلامتی بدن نیز می‌شود.

مطالعه بیشتر...

مسلمانان جهان همه ساله ماه مبارک رمضان را به گونه‌ی ویژه به عبادت، درونگرایی، خواندن قرآن کریم و روزه داری مشغول می‌شوند.

مطالعه بیشتر...

یک پژوهش تازه که در فنلند انجام شده است نشان می‌دهد که خطر سکته‌ی مغزی در بزرگسالانی که به طور معمول از حمام سونا استفاده می‌کنند، کاهش می‌یابد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018