صحت
دوشنبه, 02 دلو 1396

 

 

فنلند بیش از دو میلیون دالر را به منظور حمایت از برنامه یونیسف در افغانستان برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی صحی، بهداشت و محیط سالم کمک کرد.

مطالعه بیشتر...

بر اساس یک پژوهش تازه که در مجله‌ی "میموری ژورنال" نشر شده است، احتمال بسیار زیاد وجود دارد که با بلند خواندن، معلومات را به خوبی به یاد بسپاریم.

مطالعه بیشتر...

تحلیل تازه‌ از مرور مطالعه‌های گذشته نشان می‌دهد که افرادی که متاهل هستند یا بودند، نسبت به آنانی که مجرد زندگی می‌کنند، کمتر در معرض ابتلا به زوال عقل قرار دارند.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های هندی گفته‌اند که باد ذره‌های معلق را از معدن‌های نمک در افغانستان به دهلی منتقل می‌کند که سبب افزایش میزان آلودگی هوا در پایتخت این کشور شده است.

مطالعه بیشتر...

اگر عمر شما ۳۰ سال و یا چیزی کمتر و یا بیشتر از آن است، پس برای زندگی بهترتان، این ۱۰ عادت را در خود پرورش دهید.

مطالعه بیشتر...

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، اعلام کرده است که مغز نوزادان زیر یک سال که هوای آلوده تنفس می‌کنند، بیشتر از سایر کودکان در معرض خطر قرار دارد.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه خبر داده است که شمار بیماران مبتلا به اچ آی وی نسبت به سال پیش افزایش یافته و در کل دونیم هزار شهورند کشور دارای این ویروس اند.

مطالعه بیشتر...

بسیار مفید و خوب می‌شود اگر امسال زمستان به غذاهایی که نوش جان می‌کنید، دارچین بیافزایید. نتیجه‌ی یک پژوهش تازه نشان می‌دهد که دارچین می‌تواند میتابولیزم یا هضم غذا را تقویت و به کاهش وزن کمک کند.

مطالعه بیشتر...

شاید با پوشیدن لباس تنگ شما خوش لباس و زیبا نمایان شوید یا اینکه چنین لباس را دوست دارید، اما آیا می‌دانید که این عادت خراب سبب مشکل‌های جدی صحی شده می‌تواند.

مطالعه بیشتر...

مجلس نمایندگان افغانستان با اکثریت آرا مالیات بر واردات دخانیات را به ۱۰۰ درصد افزایش داد. پیش از این مالیات دخانیات ۲۰ درصد بود.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2017