صحت
شنبه, 26 عقرب 1397

 

 

معاون دوم ریاست جمهوری با انتقاد از مجازات نشدن پزشکان سهل‌انگار، می‌گوید که استفاده‌ی سوی برخی‌ها از نام پزشکان، سبب کاهش اعتماد بیماران شده‌است. هم‌زمان، وزیر تحصیلات عالی با تاکید بر بهبود خدمات صحی و تشخیص درست بیماری‌ها می‌گوید میزان سفر شهروندان بیمار به کشورهای خارجی برای تداوی باید کاهش یابد.

مطالعه بیشتر...

پژوهش‌گران گونه‌ی جدیدی از انتی‌بیوتیک را ساخته‌اند که با فریب باکتری‌ها، آنان را نابود می‌کند. به گفته‌ی پژوهش‌گران، نتیجه‌ی آزمایش ابتدایی داروی جدید بسیار امیدوارکننده ‌است.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه از ساخت یک بیمارستان در ولسوالی جاغوری با هزینه‌ی ۴۵ میلیون دالر خبر می‌دهد. وزیر صحت عامه گفت که این بیمارستان دارای بیست بستر خواهد بود و در چهار بلاک اعمار خواهد شد.

مطالعه بیشتر...

رفاه و دست‌آوردهای فناوری‌های نوین پزشکی در سطح جهان، میانگین عمر انسان‌ها را به گونه‌ی چشم‌گیری افزایش داده است. در این میان جاپان پیشتاز است. بر اساس آمارها هم‌اکنون حدود ۷۰ هزار جاپانی سن‌شان از مرز صد سالگی گذشته‌ است.

مطالعه بیشتر...

محققان دانشگاه کالج لندن دریافته‌اند که انتقال خون جوان به افراد پیر می‌تواند بیماری‌های مرتبط با سالخوردگی را درمان کند.

مطالعه بیشتر...

یک بانوی ۲۴ ساله در مزارشریف می گوید که در پی خشونت از سوی خانواده شوهرش، آنان این بانو را مجبور کرده اند تا خودش را آتش بزند.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه‌ی افغانستان با بزرگداشت از روز جهانی اهدای خون گفته است که ترویج فرهنگ اهدای خون، زندگی بسیاری از زخمی‌شدگان رویدادهای طبیعی و غیرطبیعی را نجات می‌دهد.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه‌ی افغانستان در روز جهانی عاری از تنباکو اعلام کرد که بیش از ۳۵ درصد شهروندان کشور سیگرت می‌کشند.

مطالعه بیشتر...

ماه روزه داری و عبادت مستلزم رژیم غذایی صحی و مناسب است، در غیر آن؛ روزه گرفتن در روزهای دراز و گرم، به بدن شما ضرر رسانیده می‌تواند.

مطالعه بیشتر...

بر بنیاد گزارش تازه‌ی سازمان جهانی صحت، سالانه سه میلیون انسان به دلیل استعمال دخانیات در سراسر جهان، پیش از وقت می‌میرند و دلیل مرگ بیشتر آنان، بیماری های قلب است.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018