هنر
چهارشنبه, 24 میزان 1398

 

 

موزیم هنر و صنایع دستی هامبورگ اعلام کرده است که یک اثر هنری سرقت شده را به افغانستان باز می‌گرداند.

مطالعه بیشتر...

افغانستان فلم حوا، مریم، عایشه به کارگردانی صحرا کریمی رییس افغان فلم  را به عنوان نماینده خود در رقابت جهانی نامزد جایزه اسکار سال ۲۰۲۰میلادی کرده است.

مطالعه بیشتر...

نجوا عالمی خبرنگار افغان بخاطر مبارزه‌اش برای آزادی بیان و حقوق زنان، برنده جایزه بین المللی Per Anger  دولت سویدن برای حقوق بشر و دموکراسی شده و قرار است این جایزه را از سوی انجمن تاریخ زندگی دریافت کند.

مطالعه بیشتر...

نصیر احمد نشاط طنزپرداز و شاعر کشور دو شب پیش به خاطر بیماری‌یی که داشت به عمر ۷۳  سالگی در پاکستان درگذشت.

مطالعه بیشتر...

شورای امنیت سازمان ملل متحد می گوید که کودکان از قربانیان اصلی جنگ جاری در افغانستان استند و در شش ماه نخست سال روان میلادی، بیش از ۱۲صد کودک در افغانستان کشته و یا زخمی شده‌اند. از سویی، به گفته‌ی این نماینده‌ی دولت در سازمان ملل متحد، هم‌اکنون بیش از یک میلیون کودک در افغانستان از دسترسی به آموزش و پرورش محروم اند.

مطالعه بیشتر...

رییس جمهور غنی تاکید می‌کند که حالا زمان آن رسیده است که در کنار سرمایه گذاری و توجه به امنیت و اقتصاد، روی فرهنگ نیز سرمایه گذاری شود. مقام نخست کشور می پذیرد که افغانستان هنوز نتوانسته مانند ایران روی زبان فارسی دری سرمایه‌گذاری کند.

مطالعه بیشتر...

در یک اعلامیه‌ی که از سوی وزارت معارف نشر شده، آمده است که براساس هدایت دکتر محمد میرویس بلخی وزیر معارف کشور، قیچی و تراشیدن موی سر شاگردان توسط معلمان و کارمندان مکتب‌ها ممنوع اعلام شد است.

مطالعه بیشتر...

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ایران گفته است، دانش آموزان اتباع خارجی و ایرانی باید در کلیه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در درون مدرسه‌ها نباید هیچ تفاوتی میان دانش آموزان در امور آموزشی، اجتماعی و فرهنگی وجود داشته باشد.‌

مطالعه بیشتر...

علامه دکتور عنایت الله ابلاغ یکی ازدانشمنان و نویسنده‌های مشهور کشور، روز پنج‌شنبه هفته گذشته به عمر ۸۹ سالگی درگذشت و امروز یکشنبه پیکرش به خاک سپرده شد.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های محلی غزنی می‌گویند دو ماین‌گذار مربوط به گروه طالبان، هنگام جاسازی ماین بر آرامگاه سلطان محمود غزنوی، هدف ماین خودشان قرار گرفتند و یکی کشته شد و دیگرش زخم برداشت.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019