هنر
پنج شنبه, 02 حوت 1397

 

 

داکترعبدالله عبدالله به مخالفان مسلح دولت هشدار می دهد، کسانی که دروازه های مکتب ها را می بندند، در آینده افغانستان نقش نخواهند داشت. ازسویی، سرپرست وزارت معارف از محروم بودن بیش از ۳،۷ میلیون کودک از رفتن به مکتب ابراز نگرانی می کند.

مطالعه بیشتر...

در پی آزادی‌ها هنری در عربستان سعودی، ماریا کری، ستاره‌ی پاپ مشهور امریکایی، با وجود همه فشارها از سوی فعالان حقوق بشر، کنسرت موسیقی اش را در عربستان سعودی به اجرا گذاشت. امروز یکشنبه نیز پاپ فرانسس به امارات متحد عربی برای نخستین بار سفر کرده است.

مطالعه بیشتر...

قادر خان هنرپیشه سینمای هند که زاده افغانستان است به عمر ۸۱ سالگی در اثر بیماری در کانادا درگذشت.

مطالعه بیشتر...

پروفیسور حیدر داور وزیر مالیه پیشین افغانستان که در دو دهه اخیر در آلمان بسر می برد، پس از بیماری دیروز دوشنبه درگذشت.

مطالعه بیشتر...

یک بانوی افغان که پنج سال پیش شهروندی امریکا را بدست آورد، در انتخابات میان دوره‌یی ایالات متحد امریکا برنده شده است و در مجلس ایالتی نیوهمپشایر راه یافت. افزون بر بانو وزیر، آمارهای ابتدایی نشان می دهد که دیموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌یی کانگرس، ۲۳ چوکی بیشتر از جمهوری‌خواهان به دست آورده اند.

مطالعه بیشتر...

باستان‌شناسان مکسیکو از ویرانه‌های این کشور نقابی را کشف کرده اند که به باور آنان، متعلق به پاکال، یکی از فرمانروایان این کشور در قرن هفتم است.

مطالعه بیشتر...

یک فلم مشترک هنرمندان افغانستان و ایران بنام "رفتن" قرار است در خزان در سینماهای چین پخش شود.

مطالعه بیشتر...

وزارت تحصیلات عالی، دیروز نتیجه‌ی آزمون سراسری کانکور سال ۱۳۹۶ – ۱۳۹۷ را اعلام کرد.

مطالعه بیشتر...

صدها تن در پایتخت دنمارک در اعتراض به قانون ممنوعیت پوشیدن روبند توسط زنان، راهپیمایی کردند.

مطالعه بیشتر...

فرار از نژاد پرستی

از پشت خط خبرخوشی برایش رسیده بود. شاید برای همین نمی¬توانست احساسات خوشی اش را پنهان کند، حرف های بلند او درتیلفون سکوت رود خانه را شکسته بود،از گویش شیرین فارسی دری دانستم که اهل افغانستان است. نزدیک شدم تا مکامله اش تمام شود و لحظه ای باهم درد دل کنیم. در اولین نگاه چشمانم به فرورفتگی ها وزخم های التیام یافته سرش افتاد دریک لحظه چیزهای زیادی درذهنم مجسم شد، اما درعین زمان همین موضوع ذهن پرسشگر من را درمورد زندگی سرفراز بیشترکنجوکاو ساخت.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018