هنر
سه شنبه, 28 جوزا 1398

 

 

صحرا کریمی در رقابت با چندین مرد برای کسب کرسی ریاست افغان فلم، پیروز شد و به گونه‌ی رسمی کارش را به عنوان رییس افغان فلم آغاز کرد. خبر دستیابی‌اش به ریاست افغان فلم؛ خبرساز شد و انجلینا جولی بازیگر مشهور هالیود این دست آورد را به او تبریک گفته است.‌

مطالعه بیشتر...

رییس اجرایی حکومت در مراسم گرامی داشت از سی ودومین سال درگذشت خلیل‌الله خلیلی شاعر و نویسنده بنام‌ کشور می‌گوید که سیاست گران همانند گذشته در برابر شعر و هنر جبهه‌ نگیرند.

مطالعه بیشتر...

یک پژوهش تازه نشان می‌دهد که مضمون های دینی در دانشگاه های کشور، دانشجویان را به افراطیت دینی ترغیب می‌کند.

مطالعه بیشتر...

انجلینا ژولی ابرستاره هالیوود و سفیر اداره مهاجرت سازمان ملل متحد در نشست این سازمان با حضور وزیران خارجه کشورهای عضو، خواستار شامل شدن زنان افغان در روند گفتگوهای صلح با طالبان، شده است.

مطالعه بیشتر...

ارکستر زهره شب گذشته بزرگترین کنسرتش را در بریتانیا برگزار کرد. انسیتوت ملی موسیقی افغانستان می‌گوید که با برگزاری این کنسرت‌ها تلاش می‌کند پیام صلح و همدلی و همچنین حضور زنان در موسیقی افغانستان را به نمایش بگذارد. ارکستر زهره سفرش را از سویدن آغاز کرد و قرار است تا تاریخ بیستم همین ماه ادامه دهد.

مطالعه بیشتر...

لینا علم یکی از بازیگران و هنرپیشه های افغانستان بخاطر نقش مرکزی اش در فلم «نامه‌یی به رییس‌جمهوری» دیروز شنبه برنده جایزه جشنواره جهانی سینمای زیتو در تانزانیا شد.

مطالعه بیشتر...

داکترعبدالله عبدالله به مخالفان مسلح دولت هشدار می دهد، کسانی که دروازه های مکتب ها را می بندند، در آینده افغانستان نقش نخواهند داشت. ازسویی، سرپرست وزارت معارف از محروم بودن بیش از ۳،۷ میلیون کودک از رفتن به مکتب ابراز نگرانی می کند.

مطالعه بیشتر...

در پی آزادی‌ها هنری در عربستان سعودی، ماریا کری، ستاره‌ی پاپ مشهور امریکایی، با وجود همه فشارها از سوی فعالان حقوق بشر، کنسرت موسیقی اش را در عربستان سعودی به اجرا گذاشت. امروز یکشنبه نیز پاپ فرانسس به امارات متحد عربی برای نخستین بار سفر کرده است.

مطالعه بیشتر...

قادر خان هنرپیشه سینمای هند که زاده افغانستان است به عمر ۸۱ سالگی در اثر بیماری در کانادا درگذشت.

مطالعه بیشتر...

پروفیسور حیدر داور وزیر مالیه پیشین افغانستان که در دو دهه اخیر در آلمان بسر می برد، پس از بیماری دیروز دوشنبه درگذشت.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018