هنر
دوشنبه, 26 قوس 1397

 

 

پروفیسور حیدر داور وزیر مالیه پیشین افغانستان که در دو دهه اخیر در آلمان بسر می برد، پس از بیماری دیروز دوشنبه درگذشت.

مطالعه بیشتر...

یک بانوی افغان که پنج سال پیش شهروندی امریکا را بدست آورد، در انتخابات میان دوره‌یی ایالات متحد امریکا برنده شده است و در مجلس ایالتی نیوهمپشایر راه یافت. افزون بر بانو وزیر، آمارهای ابتدایی نشان می دهد که دیموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌یی کانگرس، ۲۳ چوکی بیشتر از جمهوری‌خواهان به دست آورده اند.

مطالعه بیشتر...

باستان‌شناسان مکسیکو از ویرانه‌های این کشور نقابی را کشف کرده اند که به باور آنان، متعلق به پاکال، یکی از فرمانروایان این کشور در قرن هفتم است.

مطالعه بیشتر...

یک فلم مشترک هنرمندان افغانستان و ایران بنام "رفتن" قرار است در خزان در سینماهای چین پخش شود.

مطالعه بیشتر...

وزارت تحصیلات عالی، دیروز نتیجه‌ی آزمون سراسری کانکور سال ۱۳۹۶ – ۱۳۹۷ را اعلام کرد.

مطالعه بیشتر...

صدها تن در پایتخت دنمارک در اعتراض به قانون ممنوعیت پوشیدن روبند توسط زنان، راهپیمایی کردند.

مطالعه بیشتر...

فرار از نژاد پرستی

از پشت خط خبرخوشی برایش رسیده بود. شاید برای همین نمی¬توانست احساسات خوشی اش را پنهان کند، حرف های بلند او درتیلفون سکوت رود خانه را شکسته بود،از گویش شیرین فارسی دری دانستم که اهل افغانستان است. نزدیک شدم تا مکامله اش تمام شود و لحظه ای باهم درد دل کنیم. در اولین نگاه چشمانم به فرورفتگی ها وزخم های التیام یافته سرش افتاد دریک لحظه چیزهای زیادی درذهنم مجسم شد، اما درعین زمان همین موضوع ذهن پرسشگر من را درمورد زندگی سرفراز بیشترکنجوکاو ساخت.

مطالعه بیشتر...

آریانا سعید آوازخوان پرآوازه‌ی افغانستان در جریان آوازخوانی در یک کنسرت در شهر ملبورن آسترالیا، به خواستگارش پاسخ بله داد.

مطالعه بیشتر...

آریانا سعید، آوازخوان زن افغانستان دیشب، شنبه سوم سرطان، جایزه‌ی آزادی شورای اتلانتیک را کسب کرد.

مطالعه بیشتر...

انستیتوت ملی موسیقی افغانستان جایزه موسیقی "پولار" را، که بالاترین جایزه موسیقی سویدن است، دریافت کرد. این جایزه سالانه به خاطر قدردانی از موسیقی‌های برتر بین‌المللی اهدا می‌شود و به "نوبل موسیقی" مشهور است.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018