افغانستان
دوشنبه, 18 حمل 1399

 

 

کمیسیون عالی عالمان دین برای مبارزه با ویروس کرونا در فتوایی تمام گردهم‌آیی‌های دینی و مذهبی را تا ریشه‌کن شدن بیماری کووید - ۱۹ در افغانستان، ممنوع اعلام کرد.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های محلی ولایت هرات می‌گویند که بیمارستان یک‌صد بستر کووید – ۱۹ که طی ۲۰ روز گذشته در این ولایت ساخته شده است، امروز از سوی سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری به بهره برداری سپرده شد.

مطالعه بیشتر...

شماری از سیاسیون کشور به شمول حامد کرزی، عبدالرب رسول سیاف، محمد کریم خلیلی و یونس قانونی در یک اعلامیه‌یی مشترک خواهان متوقف شدن تعیینات مقام‌های حکومتی از سوی رییس جمهور غنی شده اند.

مطالعه بیشتر...

سیک‌های افغانستان در یک نامه‌ا‌ی به سفارت هند در کابل، خواهان انتقال فوری شان از افغانستان شده اند. به گفته‌ی آنان، داعش هر روز سیک‌ها را تهدید می‌کنند که به زودی افغانستان را ترک کنند.

مطالعه بیشتر...

 آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی می‌گوید که کمک‌های جامعه‌ی جهانی به افغانستان نیازمند مشارکت با یک حکومت همه‌شمول است. او تاکید کرده است که در غیر این‌صورت تعامل کشورهای کمک کننده با افغانستان مثل گذشته نمی‌تواند باشد.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های محلی ولایت لوگر می‌گویند که طالبان شب گذشته بالای یک پاسگاه نیروهای خیزش مردمی در این ولایت حمله کردند که در نتیجه‌ی آن، پنج نیروی خیزش مردمی کشته شده اند.

مطالعه بیشتر...

عبداالله اورکزی مشهور به أسلم فاروقی رهبر شاخه خراسان گروه داعش در افغانستان بازداشت شد.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه می‌گوید که یک مرد ۶۳ ساله از اثر ابتلا به ویروس کرونا که از بیماری‌های متمیم دیگر نیز رنج می‌برد در کابل فوت کرده است.

مطالعه بیشتر...

وزارت صحت عامه می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نمونه‌ی مشکوک ویروس کرونا در لابراتوارهای کشور آزمایش شده که از این میان، نتایج آزمایش ۱۸ نمونه‌ی آن، مثبت تشخیص شده است. شمار مجموعی رویدادهای مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ۲۹۹ مورد رسیده است.

مطالعه بیشتر...

رودریگو دوترته، رییس جمهور فیلیپین، شب گذشته از نیروهای امنیتی این کشور خواسته است تا کسانی را که مقررات قرنطینه را نقض می‌کنند با گلوله از پا درآورند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019