افغانستان
پنج شنبه, 25 اسد 1397

 

 

اداره مبارزه با رخدادهای طبیعی ترکیه برای ۳۶۰۰ خانواده در شمال و شرق افغانستان کمک های بشردوستانه می کند.

مطالعه بیشتر...

آمارها نشان می‌دهد که در ده روز گذشته تنها در چند ولایت، حدود ۲۵۰ سرباز ارتش و پولیس جان باخته اند که به باور برخی ، حکومت و نهادهای امنیتی نسبت به حفظ جان این نظامیان بی‌تفاوت و غافل اند.

مطالعه بیشتر...

دولت ترکیه امروزاعلام کرد که برکالاهای وارداتی از امریکا تعرفه گمرکی بیشتری وضع کرده است. این کالاهای وارداتی شامل برنج، موتر، نوشابه‌های الکلی، زغال سنگ می‌شود.

مطالعه بیشتر...

شورای امنیت سازمان ملل درگزارش تازه خود اعلام کرده است که داعش با سی هزار جنگجو برای از سرگیری فعالیت هایشان در عراق و سوریه آماده می شوند.

مطالعه بیشتر...

عصر امروز چهارشنبه در غرب کابل در حوزه هژدهم یک انفجار در یک مرکز آموزشی رخ داده و در نتیجه آن ده ها تن تلفات که بیشتر شان دانش آموزان اند، بجا مانده اند.

مطالعه بیشتر...

دادالله هوتک آمر امنیت پکتیا گفت که یک موتر لاری که از میرانشاه پاکستان مواد انفجاری در آن جابجا شده بود، بدست نیروهای امنیتی کشور افتاد.

مطالعه بیشتر...

منابع از گروه طالبان مسلح به رویترز گفته اند که این گروه در مورد برقراری آتش بس در روزهای عید بررسی های شان را آغاز کرده اند در صورت موافقت این تصمیم شان را در غزنی اعلام خواهند کرد.

مطالعه بیشتر...

دیشب طالبان مسلح در قلات در مرکز زابل در ساحه خوازو بر یک پاسگاه ارتش حمله کرده هفت سرباز ارتش و یک پولیس ملی را کشته اند و چهار تن دیگرشان را زخمی کرده اند.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های محلی از لغمان خبر داده اند که در نتیجه انفجار یک راکت منفجرناشده، شش کودک جان شان را از دست دادند. در زابل نیز چهارتن در انفجار ماین کنارجاده کشته شدند.

مطالعه بیشتر...

جیمز متیس وزیر دفاع امریکا به روز سه شنبه گفت که به دلیل پناه گرفتن طالبان در خانه های مردم در غزنی ، نیروهای دولتی افغانستان از سرعت بخشیدن عملیات شان باز می مانند زیرا آنان بخاطر تلفات غیرنظامیان محتاطانه پیش می روند.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018