افغانستان
دوشنبه, 23 سرطان 1399

 

 

وزارت شهرسازی و اراضی می‌گوید که به هدف توسعه‌ی فرودگاه کابل، تا حال روند تصفیه‌ی ۳۰۰ جریب زمین دولتی و شخصی اطراف این فرودگاه تکمیل شده و کار تصفیه‌ی زمین‌های باقی‌مانده، جریان دارد.

مطالعه بیشتر...

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در واکنش به خواست‌ها در پیوند به کاهش خشونت‌ها از سوی این گروه، گفته است که توقف جنگ پیش از گفتگوها خواست "غیرمنطقی" است.

مطالعه بیشتر...

وزارت امور خارجه‌ی کشور می‌گوید که ادامه‌ی خشونت‌ها از سوی طالبان سبب نارضایتی جامعه‌ی جهانی از این گروه شده است.

مطالعه بیشتر...

رییس حقوق و تحقیقات جنایی وزارت دفاع ملی صبح امروز در پی انفجار ماین در شهر کابل زخم برداشته است.

مطالعه بیشتر...

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرده است که در هفته‌ی گذشته ۲۳ غیرنظامی از سوی طالبان کشته شده و ۴۵ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

مطالعه بیشتر...

خبرگزاری رویترز به نقل از دفتر شورای امنیت ملی گزارش داده است که طالبان بجای نزدیک به ۶۰۰ زندانی این گروه که حکومت مخالف رهایی آنان است، فهرست تازه سپرده و حکومت آنان را آزاد می‌کند.

مطالعه بیشتر...

صلاح‌الدین ربانی، رهبر حزب جمعیت اسلامی می‌گوید که مخالف صلح نیست و آنهایی که او را متهم می‌کنند خودشان با این روند بازی سیاسی می‌کنند.

مطالعه بیشتر...

رییس جمهور غنی می‌گوید که طرح توزیع بسته‌های غذایی به ۹۰ درصد از شهروندان کشور نهایی شده و قرار است این برنامه نخست در ولسوالی‌ها و پس از آن در شهرها به مردم توزیع شود.

مطالعه بیشتر...

اداره‌ی راه‌آهن افغانستان می‌گوید که کار ساخت راه‌آهن بندر چابهار به تازه‌گی آغاز شده و از این بندر تا ولایت نیمروز ادامه خواهد یافت.

مطالعه بیشتر...

جنرال کنت مک کنزی، فرمانده نیروهای مرکزی ارتش امریکا در خاورمیانه می‌گوید، مطمین نیست که کمک‌های مالی روسیه به طالبان منجر به کشته شدن سربازان امریکایی در افغانستان شده باشد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2019