افغانستان
دوشنبه, 27 جوزا 1398

 

 

محمد‌اشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفرش به کشور شاهی انگلستان، صبح امروز با روری ستیوارت، وزیر توسعه بین‌المللی انگلستان دیدار کرد.

مطالعه بیشتر...

رییس اجرایی کشور در نشست شورای وزیران گفته است که اگر از آزادی زندانیان طالب، استفاده‌ی انتخاباتی شود، موثریت چندانی در روند صلح نخواهد داشت.

مطالعه بیشتر...

رولا غنی: صلح به هر قیمت برای مردم افغانستان پذیرفتنی نیست و افغانستان نباید به گذشته برگردد.

مطالعه بیشتر...

برخی آگاهان می‌گویند طالبان همزمان با پیشبرد جنگ، درپی تقویت دیپلوماسی و موضع گیری‌های سیاسی شان در سطح منطقه و جهان استند.

مطالعه بیشتر...

شماری از شهروندان کشور از برخورد غیر حرفه‌یی شماری از سربازان پولیس انتقاد می‌کنند. به ‌گفته‌ی آنها آزار، اذیت و برخورد غیرحرفه‌یی شماری از سربازان پولیس، سبب کاهش همکاری مردم با نیروهای امنیتی خواهد شد. 

مطالعه بیشتر...

مسوولان در وزارت شهرسازی می‌گویند که مسیر پروژه‌ی تاپی به دلیل آسیب‌نرسیدن به زمین‌های کشاورزی و باغ‌های باشندگان محل در برخی از ولسوالی های قندهار و نیمروز تغییر می‌کند.

مطالعه بیشتر...

تلویزیون 1 به‌عنوان یک نهاد خصوصیِ فرهنگی - رسانه‌یی در کشور فعالیت دارد که بخشی از تلاش‌هایش بر نهادینه‌شدن فرهنگ حساب‌دهی و شفافیت در کشور متمرکز است.

مطالعه بیشتر...

آیت‌الله محقق کابلی نخستین مرجع تقلید شیعیان افغانستان چهار روز پیش به دلیل بیماری در کشور ایران درگذشت.

مطالعه بیشتر...

سران کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا در پنجمین نشست‌شان در تاجیکستان بر مبارزه‌ی مشترک بر ضد هراس‌افگنی و افراط‌گرایی در منطقه و افغانستان تاکید می‌کنند.

مطالعه بیشتر...

بانک توسعه‌ی آسیایی هشدار داده است که اگر حکومت افغانستان وام‌های را که می‌گیرد به گونه‌ی درست مدیریت نکرده و نیز این وام‌ها را درزمان معین نپردازد،تمامی پیش‌رفت های سال‌های گذشته در این کشور آسیب خواهد دید.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018