افغانستان
یکشنبه, 27 اسد 1398

 

 

دفتر مطبوعاتی ولایت لوگر می‌گوید که مولوی محمدالله مشهور به فاروقی ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی ازر این ولایت کشته شد.

مطالعه بیشتر...

حمله انتحاری داخل یک سالون عروسی در حوزه ششم کابل که جان بیش از ۶۰ غیرنظامی را گرفت و کم از کم ۱۸۰ تن دیگر را زخمی کرده است، واکنش های داخلی و خارجی را در پی داشته است.

مطالعه بیشتر...

در انفجار ماین کنار جاده در بلخ،  ۱۱ غیرنظامی کشته شدند  و همچنان مقام‌های این ولایت می‌گویند که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در بلخ،  ۱۷ طالب مسلح کشته شدند.

مطالعه بیشتر...

وزارت امور داخله تایید می‌کند که در انفجار شب گذشته در داخل صالون عروسی قصر دبی در حوزه ششم امنیتی پولیس شهر کابل، دست کم۶۳ تن کشته شدند و ۱۸۲ تن دیگر زخم برداشته اند.

مطالعه بیشتر...

دادستانی کل می گوید که حاجی دلاور، مشاور پیشین مجلس سنا به ضمانت رها شده و پرونده‌اش زیر بررسی قرار دارد و جز استفاده‌ی پلیت یک موتر در موتر دیگر، هیچ یک از تهام‌ها بر حاجی دلاور ثابت نشده است.

مطالعه بیشتر...

محمداشرف غنی نامزد ریاست‌جمهوری پذیرفته‌شدن انتخابات و نظام جمهوریت از سوی طالبان را، شرط توافق صلح حکومت با طالبان می‌خواند.

مطالعه بیشتر...

شماری از پژوهشگران می‌گویند که روند صلح،  طالبان را دچار چند دسته‌گی کرده است و آنان می‌گویند که شاخه‌ی نظامی گروه طالبان با شاخه‌ی سیاسی این گروه کاملن هم‌نظر نیستند و کمیسیون نظامی با تصمیم‌های سیاسی این گروه مخالفت خواهد کرد.

مطالعه بیشتر...

مقام‌های امنیتی کشور می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته در ولایت‌های بلخ و لوگر، بیشتر از ۴۰ طالب مسلح کشته شدند.

مطالعه بیشتر...

ترامپ در باشگاه گلف نیوجرسی با مقام‌های ارشد این کشور برای گفتگو در باره صلح افغانستان دیدار کرده است.

مطالعه بیشتر...

عبدالطیف پدرام یکی از نامزدان ریاست جمهوری  می‌گوید  که  صلح با طالبان را در چهارچوب نظام جمهوری فدرال می‌پذیرد.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018