افغانستان
سه شنبه, 03 دلو 1396

 

 

منابع امنیتی به تلویزیون یک گفتند که درلحظات نخست حمله بر هوتل انترکانتننتال، یک موتر تونس مملو از مواد انفجاری درمحوطه‌ی این هوتل را کشف و خنثا کرده اند.

مطالعه بیشتر...

ایالات متحد امریکا چهار چرخبال بلک هاک دیگر را امروز سه شنبه به نیروهای هوایی کشور در قندهار تسلیم کرد.

مطالعه بیشتر...

سفیر اتحادیه‌ی اروپا در افغانستان گفته است که برگزاری انتخابات در زمان تعیین شده‌اش نقش مهمی در روند صلح افغانستان دارد.

مطالعه بیشتر...

پژوهش تازه‌ی واحد تحقیق و ارزیابی افغانستان نشان می‌دهد که برنامه‌ی معیشت بدیل وزارت مبارزه با مواد مخدر کشور، سبب "افزایش کشت خشخاش شده" و کشت آن بر کشاورزی تاثیر منفی گذاشته است.

مطالعه بیشتر...

در پی حمله طالبان مسلح بر هوتل کانتننتال، امریکا از پاکستان خواسته است تا هرچه زودتر رهبران طالبان را بازداشت و یا از خاکش اخراج کند.

مطالعه بیشتر...

پس از افزایش ناامنی در ولایت فراه٬ افزون بر کندک نهم نیروهای ویژه ارتش، نیروهای ارتش از قول اردوی ۲۰۷ ظفر نیز به این ولایت رسیده اند.

مطالعه بیشتر...

وزارت امور داخله‌ی افغانستان بررسی‌هایش را در پیوند به حمله‌ به هوتل انتر کانتیننتال، از مسوولان شرکت خصوصی امنیتی کابل – بلخ آغاز کرده است. این شرکت مسوول تامین امنیت این هوتل است.

مطالعه بیشتر...

وزارت مالیه‌ی افغانستان از کمک یکصد میلیون دالری امریکا به کشور خبر داد. قرار است که این کمک‌ها از طریق بودجه‌ی ملی کشور در بخش‌های ترانسپورت، کشاورزی و انرژی هزینه شود.

مطالعه بیشتر...

قرار است روز پنچ‌شنبه گروه ناظر بر تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد٬ به اسلام آباد سفر کند.

مطالعه بیشتر...

قرار است که یک نشست در پیوند به گفتگوهای صلح افغانستان تا یک ماه دیگر در اوزبیکستان برگزار شود.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2017