افغانستان
شنبه, 28 میزان 1397

 

 

رییس جمهور غنی هفت صبح امروز شنبه با ریختن رای اش در صندوق، رسمن روند رای دهی انتخابات پارلمانی کشور را آغاز کرد. ساعت پس از آن عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور نیز رایش را در کابل در لیسه نادریه به صندوق ریخت.

مطالعه بیشتر...

انتخابات پارلمانی در قندهار با یک هفته‌ تاخیر برگزار می‌شود. شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری می‌گوید که این تصمیم بنابر درخواست باشندگان قندهار در نشست ویژه‌ی شورای امنیت ملی گرفته شده‌است.

مطالعه بیشتر...

رییس جمهور غنی در پیامی به شهروندان کشور می‌گوید که انتخابات به گونه‌ی شفاف و عادلانه برگزار می‌شود و هیچ کسی به شمول خودش حق مداخله در این روند را ندارد.

مطالعه بیشتر...

منابع به تلویزیون یک گفتند که پس از یک نشست رسمی در ساختمان ولایت قندهار، تیراندازی صورت گرفته است و در آن جنرال رازق فرمانده پولیس این ولایت و رییس امنیت این ولایت کشته شده و چند مقام دیگر بشمول والی، زخمی شده اند.

مطالعه بیشتر...

مقام های محلی از ننگرهار خبر داده اند که بخاطر تامین امنیت انتخابات، درواز تورخم میان افغانستان و پاکستان، از شام امروز پنجشنبه مسدود می شود تا صبح یکشنبه.

مطالعه بیشتر...

کمیسیون شکایت های انتخاباتی با پایان کارزارهای انتخاباتی امروز اعلام کرد که هفت تن از نامزدان انتخابات پارلمانی را بخاطر تخلف های انتخاباتی، از فهرست نهایی نامزدان حذف کرده اند.

مطالعه بیشتر...

وزارت زراعت، مال‌داری و آب‌یاری می‌گوید که نزدیک به دو هزار تن دال‌ نخود هندی در شش ولایت کشور ذخیره می‌شود و سپس به آسیب‌دیدگان رویدادهای طبیعی توزیع خواهد شد. معاون سفارت هند تاکید دارد که افغانستان نیز می‌تواند از مسیر بندر چابهار فرآورده‌های کشاورزی‌اش را به بازارهای هند بفرستد.

مطالعه بیشتر...

با پایان کارزارهای انتخاباتی، مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که پیکارهای انتخاباتی امسال بی‌پیشینه بوده و شماری از نامزدان توانسته‌اند که در این بیست روز، برنامه‌های شان‌را ارایه کنند.

مطالعه بیشتر...

صبح امروز، در دفتر کارزار انتخاباتی جبار قهرمان، یکی از نامزدان مجلس در هلمند، ماین جاسازی شده انفجار کرد و آقای قهرمان در این رخداد کشته شد و هفت تن دیگر زخمی شدند. طالبان مسوولیت این حمله امروزی را پذیرفته‌اند.

مطالعه بیشتر...

نماینده‌ی روسیه در امور افغانستان به رسانه‌های روسی گفته است که در نشست مسکو هیاتی از حکومت افغانستان و طالبان در کنار نمایندگان ده کشور دیگر حضور خواهند یافت و تاریخ برگزاری آن هم در همین هفته اعلام می‌شود. وزارت خارجه‌ی افغانستان در این مورد چیزی نگفته است.

مطالعه بیشتر...

1TV Afghanistan © 2018